Sprzedaż

System RAKSSQL, dzięki szerokiej gamie funkcjonalności pozwala zwiększyć efektywność codziennej pracy pracowników działów sprzedaży w firmach prowadzących działalność handlową, usługową i produkcyjną. To kompletny i zintegrowany program sprzedażowy, który zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do sprzedaży w nowoczesnej firmie. Cechą szczególną systemu jest wykorzystywanie bezpłatnego serwera baz danych, który może pracować nie tylko pod kontrolą Microsoft Windows, ale także na systemach Linux co znacząco obniża koszty  wdrożenia  i eksploatacji.

Program pozwala na zautomatyzowanie procesów obsługi sprzedaży, zamówień, zakupów, magazynu, płatności i rozliczeń z kontrahentami.  RAKSSQL Sprzedaż umożliwia łatwe wystawianie i zarządzanie fakturami VAT, fakturami zaliczkowymi. Zapewnia obsługę sprzedaży detalicznej oraz hurtowej. Umożliwia tworzenia wielu cenników, definiowanie dowolnej ilości grup rabatowych, obsługę płatności (kasa, bank) oraz prowadzenie wielu magazynów.

Pełny obraz firmy
Dzięki szerokiej gamie gotowych zestawień oraz możliwości tworzenia własnych raportów, program pozwala uzyskać pełny obraz działalności handlowej.
W programie RAKSSQL  istnieje możliwość jednoczesnego prowadzenia wielu magazynów, kas i rachunków bankowych elastyczne konfigurowanie programu poprzez system parametrów i praw użytkowników, definiowanie własnych dokumentów firmy, wybór metody rozliczania towarów w magazynach (Fifo, Lifo, wg wskazanej dostawy oraz z dowolnej lokalizacji), dostosowanie wyglądu okna aplikacji do potrzeb użytkownika, proste i szybkie wyszukiwanie informacji dzięki różnego rodzaju filtrom i ustawieniom programowym, dostosowanie wyświetlania, porządkowania, sumowania drukowanych tabel z danymi do indywidualnych potrzeb, grupowanie towarów oraz kontrahentów wg dowolnych kryteriów.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi
Moduł współpracuje z urządzeniami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych i innymi urządzeniami zewnętrznymi. Możliwość pełnej wymiany danych pozwala na współpracę z programami księgowymi, czy sklepami internetowymi.
Prosty proces wystawiania dokumentów
Użytkownik ma możliwość szybkiego wyboru kontrahenta wg nazwy skróconej, NIP lub kodu kreskowego, a także możliwość przypisania do kontrahenta ceny domyślnej oraz wystawianie dokumentów wydania na podstawie realizacji ofert. Istnieją różne sposoby naliczania VAT w dokumentach handlowych: od sumy, od netto, od brutto.

Panel sterujący kontrahentami
W systemie RAKSSQL dzięki połączeniu części sprzedażowej i CRM stworzony został panel, umożliwiający wygodną pracę z Klientem. Z okna kontrahenta użytkownik ma pełny dostęp do informacji związanych z danym klientem, m.in. posiada dostęp i podgląd na historię zakupów i sprzedaży, operacji z kontrahentem, należności i zobowiązań finansowych, zamówień i ofert, danych kontaktowych. W ten sposób otrzymujemy centrum informacji z okna przeglądu kontrahenta.