E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

 

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele luk bezpieczeństwa mają nasze systemy informatyczne. Nawet jeśli zabezpieczymy odpowiednio nasze rozwiązania informatyczne jednego dnia, nie możemy być pewni, że za miesiąc lub dwa, nie zostaną odkryte nowe luki w sieci, które mogą mieć miejsce także i w naszej firmie. Często brak takiej świadomości sprawia, że nawet najbardziej strzeżone firmy, są podatne na ataki.

 

Widzimy to często w relacjach, gdzie wycieki danych pochodzą z największych firm, które pomimo swojej wielkości, nie zadbały o odpowiednie wsparcie informatyczne w kwestii bezpieczeństwa. Dlatego też, żadna firma nie może być pewna sukcesu w bezpieczeństwie, jeśli ktoś tego obszaru nie kontroluje na bieżąco.

 

Dlatego też, coraz więcej firm decyduje się na wsparcie firm zewnętrznych, które zajmują się obszarem bezpieczeństwa i usługami z tymi związanymi. Są to firmy, które przejmują nasze systemy informatyczne i stale monitorują ich stan. Dzięki temu, nasza firma jest zabezpieczona a w razie ewentualnego ataku bądź chęci nieuprawnionego dostępu przez osoby trzecie, ktoś z obsługi zawsze reaguje za nas. Jest to szczególnie ważne wśród firm, które są podatne na ataki z różnych względów, bądź po prostu mają bardzo istotne dane, które nie mają prawa wyciec.