E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

Informatyzacja przedsiębiorstw niesie ze sobą lawinowy wzrost przetwarzanych informacji. Wiele firm posiada olbrzymie bazy danych zawierające najważniejsze dane firmy, takie jak dokumentacja, dane kontrahentów, korespondencja. Ochrona tych danych jest jednym z najważniejszych priorytetów firmy.

Utrata danych z powodów sprzętowych, programowych, kradzieży lub skasowania może narazić firmę na olbrzymie straty, wielodniowe przestoje, duże koszty odzyskania danych lub kilkumiesięczne odtwarzanie danych w sytuacji gdy nie ma możliwości odzyskania danych.

Aby zapobiec takim scenariuszom należy bezwzględnie zabezpieczać regularnie dane poprzez archiwizację.

Jest wiele możliwości archiwizacji danych, które należy dostosować do specyfiki firmy, natomiast najważniejsze jest aby zaplanować i wdrożyć regularne wykonywanie archiwizacji.

Sposób archiwizacji dostosowujemy do ilości i typu przechowywanych danych oraz wielkości i możliwości finansowych firmy.

Możliwości archiwizacji:

  • na specjalistyczne serwery data storage z dyskami Hot Swap,

  • na dyski przenośne data storage,

  • na płyty cd, dvd,

  • na dowolny komputer, gdzie archiwizacja sterowana jest zdalnie lub automatycznie za pomocą oprogramowania.

Natomiast bardzo ważną rzeczą na którą zwracamy uwagę planując scenariusz archiwizacji jest jak najkrótszy czas na odtworzenie danych, który jest uzależniony od typu przechowywanych informacji.

By dane były zawsze na miejscu

Cennik

Wyślij zapytanie