E-MAIL: biuro@netkomp.com.pl

INFOLINIA: 801 005 095

 

Programy księgowe i magazynowe – informacje na ich temat

 

Programy księgowe i magazynowe, to specjalnie przygotowane oprogramowanie dla firm, które potrzebują wsparcia systemów informatycznych dla swoich potrzeb. Dzięki takim programom, znacznie przyśpieszamy pracę i funkcjonowanie struktur w naszej firmie, szybko generując wszystkie dokumenty i mając do nich stały dostęp z poziomu komputera. Krótko mówiąc zapewniamy sobie automatyzację wielu procesów w papierkowej robocie, która do tej pory była zmorą wszystkich osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

 

W dzisiejszych czasach możemy wybierać wśród kilkudziesięciu, bardzo dobrze znanych programów księgowych i magazynowych. Każdy z nich ma swoje atuty i tylko po sprawdzeniu każdego interfejsu będziemy wiedzieć, który program jest nam pisany. Warto dobrze to sprawdzić, ponieważ z programem księgowym czy magazynowym na ogół wiążemy się na cale życie (wpływa na to fakt, iż trudno przenieść w stu procentach dokumentację z jednego do drugiego programu – choć i tu bywają wyjątki).

 

Programy księgowe i magazynowe – co zawierają a co powinny zawierać

 

Różnice w programach księgowych i magazynowych widzimy głównie z zewnątrz. Jeśli jednak wejdziemy dokładnie w struktury tych programów, przekonamy się iż w zasadzie działania są one bardzo podobne.

 

Oczywiście firmy tworzące oprogramowanie patrząc różnorodnie na wszelkie aspekty pracy firm, dlatego programy księgowe i magazynowe potrafią odróżniać się na początku i sprawiać wrażenie programów oddalonych od siebie funkcjonalnością. W praktyce nic bardziej mylnego, większość programów działa według standardów, które na rynku takie programy powinny dla nas spełniać.

 

Podstawą każdego programu księgowego jest oczywiście fakturowanie. Dzięki niemu możemy szybko tworzyć, edytować a także usuwać wszelkie faktury, które generuje nasza firma. Oprócz tak podstawowych zajęć, możemy także magazynować, sortować a także eksportować faktury z dowolnego okresu, który sobie zaznaczymy w programie. Tutaj wiele się nie zmienia, choć na pewno ważne dla wielu z nas jest użytkowanie takiego programu i jego ostateczna wygoda. Im bardziej wygodny program, tym lepiej dla użytkownika.

 

Programy księgowe i magazynowe coraz bardziej skupiają się także na możliwościach synchronizacji danych. Dlatego też, bardziej zaawansowane programy księgowe oferują nam możliwość tworzenia i funkcjonowania według własnej, wewnętrznej sieci komputerów, która ma dostęp do dokumentacji. W praktyce oznacza to dla przykładu, możliwość dostania się do niezbędnej dokumentacji z własnego domu. Dzięki temu możemy przesyłać faktury do naszych klientów także po godzinach pracy naszego sklepu czy zakładu.

 

Możliwości synchronizacji jak i zabawy z dokumentacją a także stanami magazynowymi w większości programów są jednak podobne. Różnice są niewielkie, choć w wypadku działalności niektórych firm, potrafią one tworzyć bardzo dużą różnicę.

 

Programy księgowe i magazynowe – a może by tak przez Internet?

 

Z pewnością obiły się nam o uszy programy, dzięki którym możemy fakturować i magazynować przy pomocy Internetu. Jest to oczywiście w stu procentach prawdą, albowiem fakturowanie i magazynowanie przez Internet a także w chmurze, staje się coraz bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla sektora biznesowego.

 

Dużym plusem takiej formy fakturowania jest oczywiście całkowita obsługa, ponieważ nie musimy instalować w większość wypadków żadnego oprogramowania na nasz komputer. Do naszej firmy a także jej dokumentacji możemy dostać się właściwie z każdego komputera, znając dane dostępowe do naszego konta fakturowego. Daje to ogromne możliwości szczególnie dla osób, których praca opiera się głównie w rozjazdach.

 

Fakturowanie internetowe jest także zdecydowanie tańsze od tego, co proponują nam rodzime programy. Obsługa oprogramowania to także koszty, które trzeba wziąć pod uwagę, jeśli będziemy mieć problemy z oprogramowaniem po okresie gwarancji, którą dostaniemy na jego serwis. W takim wypadku obsługa programu wymaga wynajęcia informatyka, który podejmie się naprawy programu.

 

W wypadku fakturowania przez Internet ten problem odchodzi, ponieważ aplikacja internetowa powinna działać na każdym komputerze. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i środki, które pozwolą nam realizować inne cele w naszej firmie.